Grast-MTB

Szukaj w serwisie 

» Szukaj

O Nas

Rodzinna firma Grast & MTB została założona w 1990 roku przez Teresę Sendor i od początku działalności skupia się na handlu hurtowym asortymentem z zakresu techniki grzewczej i instalacyjnej oraz wyposażenia łazienek. Wraz ze zmieniającym się rynkiem i wymaganiami Klientów sukcesywnie wzbogacamy ofertę, zasadniczy nacisk zawsze kładąc na sprzedaż produktów renomowanych producentów.

 

Od 1997 roku Grast&MTB jest członkiem założycielem Grupy ABG – pierwszej polskiej grupy zakupowej z branży artykułów techniki grzewczej, instalacyjnej i sanitarnej.

Grupa ABG zrzesza obecnie osiem  firm członkowskich, będących liderami na lokalnych rynkach. Wszystkie firmy zrzeszone mają ponad 20-letnią historię działania, reprezentują w całości krajowy kapitał prywatny o charakterze rodzinnym i do dzisiaj prowadzone są przez ich właścicieli.

 

Grast&MTB obecnie zatrudnia 80 osób w kilku działach:

1.      sprzedaż hurtowa

2.      obsługa firm wykonawczych i inwestycji

3.      sprzedaż detaliczna

4.      dział wykończeń pod klucz

5.      obsługa sieci DIY

 

W Grast & MTB można liczyć na fachowe doradztwo przy zakupie systemów ogrzewania domu i mieszkania, doborze instalacji ogrzewania podłogowego, energooszczędnych grzejników,kotła kondensacyjnego, pompy ciepła czy rekuperacji. Firma poleci też sprawdzone ekipy instalatorów.

 

Od ponad 4 lat oferujemy Klientom profesjonalny projekt łazienki w ramach kupowanego u nas wyposażenia W zakładce Inspiracje prezentujemy ponad 100 projektów, zamówionych i zrealizowanych przez naszych Klientów.


Dla tych, którzy poszukują okazji cenowych mamy ofertę przecenionych pełnowartościowych produktów, ostatnich sztuk z kolekcji. Można je znaleźć w zakładce Outlet w linkach do aukcji Allegro.

Nowością jest oferta wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów, nabywców mieszkań, inwestorów. Realizujemy kompleksowe aranżacje i wykończenie wnętrz pod klucz, w bardzo atrakcyjnych cenach za m2 w standardach: BASIC, COMFORT, PREMIUM oraz indywidualny VIP. Klient przy wsparciu projektanta, dokonując wyboru wyposażenia  uwzględniającego jego potrzeby, preferencje oraz budżet, od początku ma oszacowany koszt realizacji inwestycji. Dodatkowo aby podnieść komfort współpracy stworzyliśmy miejsce, gdzie chętnie spotkamy się w dogodnym Klientowi terminie. SALON ARANŻACJI WNĘTRZ w Warszawie, ul. Postępu 10  jest do Waszej dyspozycji. Zapraszamy także na stronę www.podklucz.grast-mtb.pl.

Firma Grast & MTB od 25 lat daje Klientom to, czego najbardziej potrzebują: bezpieczeństwo transakcji, markowy towar, atrakcyjne ceny, transport i dużo wartości dodanej w postaci ogromnej kompleksowej wiedzy doradców i handlowców.  


Certyfikat Złoty Płatnik 2014

W ramach Programu Analiz Należności firma EURES HERMES wyłania rzetelnych partnerów biznesowych, uzyskujących co roku najwyższy Wskaźnik Moralności Płatniczej.

 

Firma Grast & MTB Sp. z o.o. otrzymała prestiżowy Certyfikat "Złoty Płatnik 2014" od EULER HERMES. Osiągnęliśmy wskaźnik moralności płatniczej PMI na poziomie 96 pkt (na 100 możliwych) przy średnim wskaźniku monitorowanych polskich firm za 2014 na poziomie 58 pkt.

Więcej na temat plebiscytu Złoty Płatnik 


 

Nagrody

 


Firma Grast & MTB została trzykrotnie uhonorowana nagrodą Złoty Instalator dla Najlepszych w latach 1993 i 1997 za wyróżniającą się organizację handlu hurtowego i detalicznego oraz w roku 2002 za organizację kształcenia i szkolenia specjalistów branży instalacyjno-sanitarnej.

W roku 1998 Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji przyznała firmie prestiżowy Certyfikat Branżowy w zakresie handlu hurtowego i detalicznego.

Od r. 2002 Grast & MTB posiada Certyfikat ISO 9000-2001.

W okresie lipiec 2005 - czerwiec 2006 firma przeprowadziła projekt Doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością Grast & MTB zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2001, którego wynikiem było rozszerzenie posiadanego certyfikatu, przyznanego przez TUV Rheinland InterCert Kft.

W latach 2003 r., 2004 r., 2005 r. i 2008 r.  a także w 2009 r. firma Grast & MTB została zaliczona przez Puls Biznesu do grona prężnie rozwijających się firm i uhonorowana tytułami Gazeli Biznesu.

W roku 2004 i 2005 otrzymała tytuł "Przedsiębiorstwa Fair Play", w tych samych latach otrzymała certyfikat "Solidnej Firmy".

W marcu 2004r. organizacja Business Centre Club, doceniając działalność firmy i jej intensywny rozwój zaprosiła Teresę Sendor do grona 2000 najlepszych przedsiębiorców w Polsce.

Od 2004 r. jesteśmy członkiem Klubu Inicjatyw Gospodarczych w Warszawie.

7 kwietnia 2006 r. Grast & MTB została laureatem konkursu Lodołamacze 2006 zorganizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ideą konkursu było pokazanie, że mimo narosłych stereotypów oraz barier prawnych, można stworzyć warunki, w których właściwe podejście do pracowników będących osobami niepełnosprawnymi pozwala osiągnąć sukces nie tylko w wymiarze społecznym, lecz także ekonomicznym.

03 kwietnia 2009r. Firma Grast & MTB Hurtownie Instalacyjno - Sanitarne została wyróżniona w XVIII edycji Medalu Europejskiego dla Usług w kategorii: Dystrybucja, serwis, doradztwo techniczne i projektowe branży instalacyjno - sanitarnej. Medal przyznaje Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych (reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE) i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.

Ponownie w roku 2010 Firma Grast & MTB otrzymała to zaszczytne wyróżnienie - jako jeden z Laureatów w dniu 17 listopada br podczas uroczystego finału została odznaczona Medalem Europejskim już w XXI edycji w kategorii Dystrybucja, doradztwo techniczne w branży instalacyjno - sanitarnej. 

W roku 2010 Firma Grast & MTB została uhonorowana przez ZPWiM  tytułem "Firma Przyjazna Pracownikom".